ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


Jaro patří játrům

Jaro jako roční období patří játrům a jejich párovému orgánu – žlučníku.

Játra jsou centrálním orgánem metabolismu, chemickou továrnou organismu.

Hlavní funkce jsou detoxikace a trávení. Zpracovávají tuky, sacharidy, aminokiseliny, redukují hormony, ukládají vitamíny, odstraňují toxiny a těžké kovy, dodávají energii jaterním glykogenem.

Játra onemocní tehdy, konzumujeme-li mnoho tuků, jídla, alkoholu a drog. Nemocná játra vyjadřují, že člověk požívá mnoho něčeho, co přesahuje jeho zpracovatelskou kapacitu.

Játra jsou dodavatelem energie. Nemocný na játra ztrácí tuto energii a životní sílu, potenci, chuť na jídlo a pití, na všechno, co má co dočinění s projevem života.

Kvalita činnosti a vitality jater má vliv na zdraví a kvalitu zraku, množství a kvalitu krve, na stav nervů, svalů, šlach, kyčelních kloubů, ramen, šíje a krku, výkonnost a vitalitu (proto jarní únava). Jejich dysfunkce se projevuje sklony k alergiím, exémům, bolestem hlavy, sníženou imunitou. Nejčastěji se problém jater a žlučníku a jejich podřízených tělesných partií projevuje v čase 23 až 03 h.

Nemoc jater je také projevem přehnaných a neuskutečněných požadavků, problém hodnocení a oceňování, na chybné hodnocení, co je potrava a co jed, co je poživatelné, přepracovatelné. Je to tělesná reakce na velké fantazie a učí nemocného míře.

V rovině emocí a povahy se dysfunkce jater projevuje nezvládnutelným hněvem, předpojatostí, žárlivostí, přecitlivělostí na hluk. Zdravá játra dávají schopnost flexibility, zdravého sebeprosazení a schopnosti plánovat.

V období jara se tradičně prováděli různé očistné kůry, rovněž tradice období jara a velikonoc měli svůj smysl.

Bylinky vhodná pro játra:

pampeliška, kopřiva, měsíček, nátržník, řebříček, zeměžluč, sporýš, třezalka, čubet benedikt, řepík,plavuň, jitrocel, smil, jablečník, rozmarýna, ostropestřec, šišák bajkalský, hořec, klanopraška čínská, šípek

Potraviny vhodná pro játra:

pšenice, pšeničné klíčky, brusinky, kyselé zelí, zelené jarní výhonky, tvaroh, kyselé mléko.

Pozor na alkohol, tučné maso, smetanu, vejce, čokoládu, kávu,chemické látky v potravinách.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

ODFiZ