ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


ZELENÁ VÝŽIVA

MLADÝ JEČMEN, JEČMENNÁ TÁVA, BARLEY GRASS, YOUNG BARLEY

barley-grass.jpg

Ječmenná tráva je považována z výživového hlediska ze všech zelených trav za nejhodnotnější.

Obsahuje 18 aminokyselin z 20 včetně 8 esenciálních, tedy těch jež si tělo neumí vyrobit samo.

Aminokyseliny jsou základním stavebním kamenem bílkovin, ze kterých je tvořena každá buňka lidského organismu a jsou tak nepostradatelné pro buněčnou tvorbu, regeneraci a celkově pro zachování veškerých životních funkcí organismu.

Mladý ječmen dále obsahuje řadu aktivních enzymů, které jsou základním katalyzátorem téměř všech chemických procesů probíhajících v našem těle.

Vědci se shodují na tom, že člověk se rodí s určitou zásobou enzymů, která se v průběhu života vyčerpává a tělo stárne.

Nicméně toto vyčerpávání enzymatické zásoby lze zpomalovat jednak vyhýbáním se potravě a způsobu života, který je na spotřebu enzymů náročnější, jednak konzumací na enzymy bohaté stravy.

A tou je živá rostlinná strava, tedy strava, která nebyla znehodnocena tepelnou, chemickou ani jinou úpravou jež enzymy likviduje nebo potlačuje jejich aktivitu.

Mladý ječmen dále obsahuje široké spektrum vitamínů a minerálů a dalších hodnotných látek. Mezi nejdůležitějšími možno zmínit vysoký obsah betakarotenu, vitamínů skupiny B, vitamínu C, draslík, kalcium, hořčík, železo, měď, mangan, fosfor a zinek.

Mladá ječmenná tráva obsahuje 11x více vápníku než kravské mléko, 7x více vitamínu C než pomeranč a 5x více železa než špenát.

Z našeho pohledu je ovšem největším přínosem mladého ječmene jeho obsah chlorofylu.

Studie prokazují vliv chlorofylu na stimulaci růstu tkání a tvorby červených krvinek.

Nejzajímavější je podobnost molekuly chlorofylu s molekulou hemoglobinu – krevního barviva.

Testy byl rovněž prokázán jeho vliv na redukci vstřebávání karcinogenů v trávicím traktu.

Mladý ječmen má výrazný alkalizující efekt v lidském těle.

Většina v současné době konzumované stravy způsobuje v lidském organismu kyselou reakci a překyselené tělo je živnou půdou pro řadu chorob a mikrobů.

Naše buňky nejsou schopny správně fungovat, pokud se vnitřní pH hodnota nepohybuje v poměrně úzkém rozpětí.

Mladý ječmen obsahuje bazické minerály jako je sodík, draslík, vápník a hořčík, které díky svému zásaditému charakteru pomáhají kyselé prostředí v těle neutralizovat a tím přispívají k optimálním funkcím organismu.

Z mladého ječmene byly dále izolovány látky, které prokázaly velice účinné antioxidační vlastnosti a mohou tak přispět v prevenci proti rakovině a dalším chorobám.

Mladý ječmen je tedy vskutku jednou z nejvýživnějších potravin, je to opravdový koncentrát živin neboli ‚superfood‘.         PROHLÉDNOUT V ESHOPU


 

NTBlMTM2