HLÍVA ÚSTŘIČNÁ

 

Pleurotus ostreatus, HLÍVA ÚSTŘIČNÁ, Hiratake, Pinggu,Oyster mushroom

Pleurotus_ostreatus_11904.jpg

Po celém světě rozšířená lupenitá dřevní houba s šedavými masitými klobouky. Obvykle roste v bohatých, stupňovitě nad sebou seřazených trsech na dřevě živých i mrtvých stromů, zejména pak i na pařezech. Chválena byla již v čínské básni z dynastie Sung v 5. století našeho letopočtu. V poslední době se využívá zejména její schopnosti snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi, aniž by se snižovala hladina inzulinu.

PŮSOBENÍ:

Antibiotický účinek. Zdroj antibiotika pleurotinu.

Podpora imunity. Např. u imunitní oslabenosti, civilizačních chorob, fyzickém i duševním vyčerpání.

Ztuhlost šlach a svalů, posílení žil, strnulost končetin, houser. Tradiční použití.

Přírodní zdroj minerálů a vitamínů. Obsahuje vitamíny B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B5 (niacin), B6 a B7 (biotin), B9 (kyselina listová/folová), C, D2, K, P (bioflavonoidy), stopové prvky selen, zinek, bor, jod, 8 aminokyselin, kvalitní proteiny, nenasycené mastné kyseliny (kyseliny linolenová, olejová), vlákninu.

Podpora růstu mladých buněk. Specifický obsah velkého množství kyseliny listové (vitamín B9) podporuje buněčnou tvorbu i v kostní třeni, nedostatek listové kyseliny způsobuje poruchy růstu vlasů, kostí, zánětlivé změny na pokožce úst, snížení počtu bílých krvinek.

Kardiovaskulární účinky. Snižování vysokých hladin lipoproteinů o velmi nízké hustotě (VLDL) v krevní plasmě a triglyceridů.

Cholesterol pod kontrolou. Přírodní zdroj statinu, v současnosti nejúčinnější látky snižující vysoké hladiny cholesterolu (prevence aterosklerózy).

Imunomodulační a protinádorové účinky. Sarkom 18, nádor MM-46 (Mori et al, 1986).

Příznivě působí u ekzémů, kožních alergií, hemoroidů, křečových žil

Obsahuje železo-transportní bílkoviny,které ho dopravují na místo vstřebávání ve střevech.

PROHLEDNOUT V ESHOPU


 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

ZTcxOWE