MUIRA PUAMA

MUIRA PUAMA, MUARA PUAMA, Ptychopetalum olacoides, aj Liriosma ovata se označuje jako “dřevo potence” (potency wood, Potenzholz). 

Je to malý strom/křík do 5 m a najdete ho v amazonském pralese. Malé bíle květy voní jako jasmín.

Obsahuje alkaloid muirapuamín. Je to afrodiziakum s účinkem na mužskou potenci. Používají se sušené stonky, v léčivách i kůra a kořen. Muirapuamín se rozpouští v alkoholu a proto se používá především tinktůra anebo kadidlo.

Muira puama (též někdy nazývána Muara puama) je považována za nejcennější brazilské afrodiziakum. Používá se především k zvýšení libida. Mimo to se uvádí, že muira působí stimulačně, odstraňuje stres, působí při nervovém vyčerpání, slabosti a impotenci. Situace v oblasti biologického účinku a použití je prakticky stejná jako v případě Damiány; zdá se však, že muira puama je svým účinkem soustředěna více na muže.

Popis: Muira pochází z Brazílie, kde je hojně využívána muži jako přípravek proti impotenci a pro zlepšení sexuálního apetitu. Tento keř s jasmínovou vůní je dokonce doporučován Britskou asociací pro přírodní léčiva jako přípravek proti impotenci – muira zvyšuje sexuální touhu a zároveň působí příznivě na erekci.

Účinky: Muira stimuluje centrální nervový systém a účinně působí proti dysfunkcím erekce. Tato rostlina zvyšuje citlivost a je přírodní alternativou k Viagře nebo Yohimbe. Při dlouhodobějším užívání působá muira jako tonikum proti stresu.

Dávkování: Podobně jako u damiany se z muiry vaří čaj nebo se na několik dní nakládá do alkoholu, v němž se rozpouští účinné látky. Pro přípravu čaje se používá 10g na 0,5 l vody, nechá se 10 minut povařit. Pro přípravu likéru se používá 30g rostliny, které se na 14dní naloží do 0,5l alkoholu (min. 40%).

 >KOUPIT V ESHOPU ZDE<

 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

NjdmODA4