ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


Aloe Vera

Aloe Vera je velmi vhodná jako doplněk stravy pro vysoký obsah draslíku, fosforu, vápníku, vitamínu A a C. Tato Štáva je skutečné požehnání z vyjimečné rostliny, která Vám nedovolí podlehnout virům v případě oslabení organizmu. Vhodný dopněk při léčení kožních onemocnění, bércových vředů, pásových oparů, ale také po chemoterapii.

Výskyt: Pochází z tropické Afriky, u nás se pěstuje jako pokojová rostlina.

Sbírané části: Listy. Účinné látky: Anthrachinonové glykosidy, pryskyřice, polysacharidy, steroly, geloniny, chromony.

Léčivé působení: Působí jako sedativum, podporuje tvorbu a vyměšování moči, upravuje činnost žaludku, podporuje trávení, může být užitečné při nechutenství, listy jsou vhodné jako silné projímadlo při chronické zácpě. Také posiluje, podporuje tok žluči, léčí rány, zastavuje krvácení, vypuzuje cizopasníky. Ve výtažcích z listů se kdysi dětem máčely prsty, aby si přestaly okusovat nehty. Gel z listů je ideálním prostředkem první pomoci při popáleninách, poraněních a spálení sluncem. Je rovněž užitečný při jakýchkoli potížích se suchou pokožkou, dá se použít i na léčení plísňových infekcí, působí proti zánětům vejcovodů a jiným gynekologickým zánětům. Aloe bývá uváděno jako nejúčinnější ženské afrodisiakum. Zvyšuje sexuální aktivitu žen, frekvenci orgasmů, takže zkvalitňuje celý průběh sexuálního aktu.

Historie Aloe: Pochází z tropické Afriky, kde se příbuzných druhů používá jako protijedu na rány šípovým jedem. Bylo známé už Řekům a Římanům, kteří gel používali na rány. Jedním z četných Pliniových doporučení bylo roztírat listy na vředovité mužské genitálie. Ve středověku bylo oblíbeným projímadlem. V Číně má použití jako na Západě, v Indii se gel vysoce oceňuje jako chladivý, posilující lék. Do Západní Indie aloe dorazilo v 16. století a hojně se tam pěstuje.

Vlastnosti: hořké, horké, vlhké.

Lidové názvy: aloja, alojka Polarita: ženská

Signatura: Měsíc

Živel: voda

Využití rostlinných sil: ochrana, štěstí

Způsob užití Gel: Použijeme čerstvý uštípnutý list přímo na popáleninu, ránu, suchou pokožku, plísňové infekce a kousnutí hmyzem. Gel vymačkáme z listu tak, že na listu uděláme zářez podél jeho středu a okraje od sebe odtáhneme. Poté gel seškrábeme z listu tupým koncem nože. Jako tonizující lék užíváme 3x denně až 2 čajové lžičky ve sklenici vody nebo ovocné šťávy.

Mast: Uštípneme několik listů, abychom získali velké množství gelu a svaříme na hustou pastu. Uchováváme jej v čistých nádobkách na chladném místě a používáme jako čerstvé listy.

Tonizující víno: Fermentovaný (zkvašený) gel z aloe s medem a kořením je v Indii znám jako "kumárýasava" a používá se jako posilující lék při anémii, špatném zažívání a jaterních chorobách.

Inhalace: Použijte parní inhalaci gelu při bronchiálním zahlcení.

Listy Tinktura: Jako léku při nechutenství nebo zácpě použijte 1 - 3 ml na 1 dávku. Chuť je nepříjemná. V těhotenství neužívejte, protože antrachinonové glykosidy mají silně projímavé účinky. Velké dávky listů mohou vyvolat zvracení.

Magické využití: Aloe je oblíbenou rostlinou v domácnostech, ochraňuje před zlými vlivy a před neštěstím v domě. V Africe ji vysazují kolem vchodu, jednak aby zabránila vstupu všeho zlého, jednak aby přivolala štěstí. V Mexiku se dělají celé dlouhé věnce, na které se navlékají paličky česneku, sáčky s kouzelnými bylinami, obrázky svatých, kusy magnetovce, kamenná sůl, ořechy a čerstvě nařezané listy aloe. Tyto věnce se věší v domech pro štěstí, za účelem přivolání peněz, jako ochrana.

 

MDJlMzIxM