ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


Zdravotní účinky chilli papriček

Chilli papričky jsou vynikajícím zdrojem vitaminu A, B, C a E, minerálů jako je molybden, mangan, draslík, thiamin, měď a kyseliny listové. Chilli obsahuje sedm krát více vitamínu C než pomeranč.

Od svého uvedení do Indie v roce 1498, jsou chilli papriky zahrnuty do ajurvédské lékárny a používají se jako tonikum při léčbě mnoha nemocí. Chilli papriky jsou dobré pro zeštíhlení, protože usnadňují spalování tuků.  Chilli papriky povzbuzují chuť k jídlu, pomáhá vyčistit plíce a posilovat zažívací systém.

  • Kapsaicin: Chilli papriky obsahují vitamin C, A, beta-karotenoidy, které jsou silným antioxidantem. Tyto antioxidanty ničí volné radikály těla. Obvykle tyto radikály cestují v těle a způsobují poškození buněk. Tyto volné radikály mohou poškodit nervy a cévy zvláště u diabetiků. Antioxidanty v chilli dokáží zabránit usazování cholesterolu, který způsobuje srdečních choroby jako je ateroskleróza. Dále se používá při léčbě šedého zákalu, osteoartróze a revmatoidní artritidy. Pozitivně působí v oblasti dýchacích cest, plic a snižuje astma a dušnost.
  • Detoxikace: chilli působí jako detoxikant. Odstaňuje škodliviny z našeho těla a zvyšuje dodávky výživných látek do tkání. Pomáhá při trávení potravy.
  • Lék proti bolesti: chilli papriky stimulují uvolňování endorfinů, které jsou přírodní léky proti bolesti. Zmírňuje bolesti způsobené v důsledku pásového oparu (herpes), diabetická neuropatie a svalové křeče do ramen a končetin. Pomáhá zmírnit bolesti v artritických končetinách.
  • Antibiotika: chilli přináší čerstvou krev do místa infekce. Čerstvá krev bojuje proti infekci pomocí bílých krvinek, leukocytů.
  • Mozek: Kapsaicin stimuluje mozek k vylučování endorfinu a dává pocit uspokojení při požití. To je důvod, proč se lidé závislí na chilli.
  • Rakovina: Je známo, že látky jako vitamín C, beta-karoten a kyselina listová, nalezené v chilli snižují riziko rakoviny tlustého střeva. Papriky Chilli obsahují lykopen, který zabraňuje nádorového onemocnění.
  • Srdeční infarkt: chilli papriky jsou bohaté na vitamin B6 a kyselinu listovou. Vitamin B snižuje vysokou hladinu homocysteinu. U vysoké hladiny homocysteinu bylo prokázáno, že je příčinou poškození cév, rizikem srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Chilli převádí homocystein na jiné molekuly, která jsou prospěšná pro snížení hladiny cholesterolu.
  • Plicní onemocnění: chilli papriky poskytují úlevu od ucpaného nosu zvýšením metabolismu. Zmírňují chronické zácpy u lidí, kteří jsou těžcí pijáci.

    Cigaretový kouř obsahuje benzopyren, který ničí vitaminy v těle. Vitamín A obsažený v Chilli snižuje zánět plic a rozedmu plic způsobenou v důsledku kouření cigaret.

Porhlédnout nabídku chilli papriček v ehopu

 

MzlmYWU0O