ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


LÉČIVÉ BYLINY

MAKA HORSKÁ, ŘEŘICHA PERUÁNSKÁ, PERUÁNSKÝ ŽENŠEN, MACA, LEPIDIUM MEYENII

maca_0_2.jpgMaca se řadí mezi silné adaptogeny, což jsou rostliny zvyšující odolnost organismu vůči stresovým situacím.

Fungují na principu udržování homeostázy – rovnováhy všech tělesných systémů, narozdíl od substancí zaměřených na jeden určitý symptom.

Už před více než 2000 lety byla základní součástí jídelníčku původních obyvatel starého Peru, kteří využívali její schopnosti k posílení organismu, zvýšení energie, vytrvalosti a síly.

PROHLÉDNOUT V ESHOPU


ALOISIE TROJLISTÁ - zklidňuje centrální nervový systém, migrény, deprese, neuralgie, nauzeu, tachykardie, napomáhá regenerovat a ochraňovat buňky. Harmonizuje činnost srdce, stimuluje kontrakce dělohy, podporuje laktaci, upravuje činnost plic, žaludku, zažívání a příjemně osvěžuje dech. CELÝ ČLÁNEK

MACA HORSKÁ - Maca, jakožto adaptogen, je schopna významně zvýšit energii pokud je to zapotřebí, ale v opačném případě nestimuluje víc než je třeba. Dle vědeckých výzkumů může Maca významně posílit imunitní systém a celkovou tělesnou vitalitu, a jednoduše omlazovat organismus. CELÝ ČLÁNEK

SCHIZANDRA - KLANOPORAŠKA - Tato velmi ceněná bylina má významné hepatoprotektivní, antioxidační a adaptogenní účinky. Její plody stimulují centrální nervový systém, kardiovaskulární systém a dýchání. Zvyšuje krevní tlak a zlepšuje ostrost vidění. Používá se také při léčbě depresivních stavů a nízkého tlaku. Při únavě je patrný její stimulační efekt. CELÝ ČLÁNEK


Eleuterococcus senticosus

Eleuterokok patří mezi nově objevené druhy, rozhodující krok v jeho využití se stal v 50. letech minulého století, kdy se v tehdejším SSSR hledala rovnocenná náhrada za obtížně pěstovatelný ženšen (Panax ginseng) . Je totiž mnohem více rozšířen i jeho pěstování je jednodušší. Jeho lidvé názvy svědčí o využívání této byliny v místní lidové medicíně i v minulosti. Tato léčivá rostliny má všeobecně posilující a povzbuzující účinky na organismus, především na adrenalinové žlázy. Užívá se:
 • při fyzickém a psychickém přetížení organismu
 • velice účinný je při léčení dlouhodobého vyčerpání a tělesné ochablosti vyplývající z přepracování a trvalého stresu
 • k léčbě neurastenie
 • pomáhá při léčbě diabetu
 • osvědčil se i při léčbě některých forem rakoviny - brzdí vznik a růst nádorů a jejich metastáz, zvyšuje účinnost protinádorových léčiv chemického původu
 • je vhodný při rekonvalescenci po infekčních chorobách a nemoci z ozáření, po operacích a tuberkulóze
 • zlepšuje kondici, výkonnost (sportovci potvrzují až devítiprocentní zlepšení kondice)
 • příznivě ovlivňuje a povzbuzuje funkci pohlavních žláz
 • významný je i jeho adaptogenní účinek, neboť zvyšuje odolnost organismu vůči nepříznivým činitelům prostředí, např. v práci ve velmi těžkých klimatických podmínkách, spojené s podchlazením nebo přehřátím organismu, při zacházení s toxickými nebo infekčními látkami
 • pomáhá při negativních projevech stárnutí
 • velmi dobré výsledky jsou při léčbě psychických chorob, zvláště neuróz, při potlačování depresí
 • zlepšuje spánek - přispívá ke klidnému spánku, bojuje s nespavostí
 • léčí nízký tlak
 • extrakty jsou vhodné pro léčbu aterosklerózy, diabetu, stimulují činnost žláz s vnitřní sekrecí, snižují obsah cholesterolu v krvi
 • ve srovnání se ženšenem vykazuje eleuterokok v řadě případů lepší výsledky i slibnější perspektivy při jeho využití v medicíně
Pozor! - Neužívat při hypertenzi - zvyšuje krevní tlak.
Nepoužívat déle než 6 týdnů (během léčení se vyhýbat kofeinu)

Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis)

Prostředek snižující krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Působí také jako sedativum při poruchách nervové soustavy, při nespavosti a  podrážděnosti.

Léčí záněty v krku, onemocnění ledvin, záškrt, spálu, hepatitidu a má ochraný vliv na játra. Používá se také při vysokých horečkách, kašli, zvracení a silné menstruaci.

Scutellaria ma silný imunostimulační efekt a podle moderních výzkumů mnohem vyšší než známá Echinacea. Této schopnosti se využívá při léčbě chorob, vznikajících v důsledku působení volných radikálů, hlavně rakoviny.

Významné jsou antiseptické účinky jak na chřipkový virus či na HIV, tak i na některé mikroorganismy, např. Candida albicans, Staphylococcus aureus aj. Steroidní saponiny mají protikřečové působení, protialergické, teploty snižující, žlučopudné a močopudné.

VICE V ESHOPU


TRIBULUS TERRESTRIS - ROSTLINNÁ VIAGRA

Užívá se při léčení aterosklerózy, ischemické choroby srdeční a vysokého krevního tlaku a hypertrofii prostaty.Uplatňuje se při léčbě diabetu, aterosklerózy a vysokého cholesterolu.

Při klinických studiích byl zjištěn dramatický nárůst síly, vytrvalosti a schopnosti svalové regenerace.

U mužů měla droga za následek významný nárůst hladiny testosteronu až o 30 %, zvýšení libida, zlepšení nálady a zvýšení sebedůvěry. Droga patří mezi jeden z nejefektivnějších prostředků zvyšujících potenci, vhodných při mužské neplodnosti a hypertrofii prostaty.

U žen došlo k značnému zvýšení hladiny folikostimulačního hormonu (FSH) estradiolu, nárůstu libida a ke zmírnění negativních klimakterických příznaků.

PROHLÉDNOUT V ESHOPU


KARDAMOM mletý 50g

KARDAMOM LÉČIVÝ, egyptský pepř, rajské zrno, kardamon, Elettaria cardamomum

Tento tropický, bylinný keř roste ve vlhkých pralesích v Indii, na Srí Lance, Sumatře a v Číně. Plody jsou tobolky, které obsahují větší počet semen. Semena kardamomu mají silnou kafrovitou vůni a palčivou chuť. Kardamom byl znám jižŘekům a Římanům jako léčivo a koření. Oceňovali jej a používali k osvěžení dechuzlepšení trávení. Největší oblibu měl a dosud má v zemích Orientu, kde je velmi používaným kořením a přidávají ho zde i do čaje a kávy, také se přidává např. do kari, perníku, marcipánu...). V Egyptě a v Izraeli je možno koupit kávu kořeněnou mletým kardamomem. U nás se nejčastěji používá do sladkého pečiva (perníky, koláčky) a malém množství do uzenin.

Kardamomovník obecný je jedním z nejlepších a nejbezpečnějších stimulantů zažívání, působí proti žaludečním potížím (pálení žáhy), povzbuzuje slezinu.

Ajurvédská medicína ho doporučuje pro děti při zažívacích obtížích nervového původu nebo při vysoké energii váta. 

Také se považuje za afrodiziakum, tonizuje, má antiseptický a diuretický účinek. Kardamom má to velice uklidňující vliv na nervovou soustavu.
Kardamomovník přidaný do mléka neutralizuje jeho schopnost vytvářet hlen a zanášet tak organismus.
Vzledem k tomu, že vylučuje z těla jedy z alkoholu, zabírá na opilost a kocovinu.
Podle čínské medicíny má kardamom ohřívací a sladkou povahu a proto podporuje oběh energie qi.
Podle ajurvédy má sattvické vlastnosti a je vhodný zejména k otevření a ulehčení toku prány v těle. Snižuje vátu.

Má příjemnou chuť a vůni.

PROHLÉDNOUT V ESHOPU


Gotu kola - Brahmi – Centella asiatica – Pupečník asijský

Brahmi znamená v sanskrtu vědomí či moudrost.

Ve východní medicíně se používá tisíce let a Číňané ji považují za zázračný elixír mládí.

Bylina používaná na zvýšení vitality, působí proti mentálnímu stresu, pozitivně působí u deprese, strachu, negativních emocí a nedostatku koncentrace.

Příznivě ovlivňuje paměť.

Pozitivně působí na mentální a emoční rovnováhu.

VÍCE V ESHOPU


Léčivé konopí a jeho zpracování

Léčebné přípravky z konopí a jejich domácí zpracování a použití – dokument ke stažení zde

Léčebné přípravky z konopí pro vás připravila Bushka Bryndová. Jsou odlišeny podle obsahu THC v daném přípravku, resp. pro daný přípravek je použita ta část rostliny konopí (ne)obsahující THC.

Konopné přípravky a jednotlivá onemocnění

další odkazy:

http://grower.cz/pestovani/marihuana/tema/t-38778.html

http://grower.cz/forum/forumdisplay.php?forumid=24

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26224


 

NjhmODVmN