ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


ŽLUČNÍK

Duchovní funkce
Stav žlučníku ukazuje na naši spokojenost. Jste jako kámen - utlačovali jste druhé.

Zlost, nechceš se otevřít, zahořklost. Byli jste někdy jako kámen?
Cítili jste se být ponižováni a sami jste ponižovali?

Orgánové hodiny
23. – 1. hodina

Zátěžové období
březen, duben


Funkce
Žlučník je váček bramborovitého tvaru, uložený na spodní ploše jater, slouží jako zásobník žluči, kterou produkují játra.

Žlučník je důležitým elementem v zažívacím procesu a pracuje hlavně při trávení tuků. Podporuje zažívací pochody tím, že emulgací tuků neutralizuje kyselou potravinovou kaši přicházející ze žaludku do dvanáctníku.

Podporuje také peristaltiku (pohyb střeva) a absorpci výživných látek tím, že pomáhá zabraňovat hnilobě. Žluč obsahuje žlučová barviva cholesterol a hlavně kyseliny žlučové a to primární, volné, které se tvoří v játrech (např. kyselina cholová) a kyseliny sekundární (např. desoxycholová), které vznikají ve střevě z kyselin primárních působením bakterií. Nejsou to kyseliny volné, ale spojené s glycerinem nebo taurinem, ke spojení dochází při štěpení bílkovin.

Párový orgán
játra

Příznaky onemocnění
Plynatost ( hniloba ve střevech způsobená nedostatečným trávením ), pocit těžkosti po jídle, bolest v pravém podžebří (někdy mylně vykládána za bolest peptického vředu na dvanáctníku).

Zakázané potraviny

 • tuky
 • rafinované cukry
 • červené maso ( je tučné, obsahuje choleterol, navíc je těžko stravitelné, vznikají plísně ve střevech, toxiny )
 • alkohol
 • další kyselinotvorné potraviny jako jsou mléčné výrobky atd..
 • bílé pečivo ( zahuštúje žlučové kyseliny )
 • káva
 • černý čaj


Prospěšné potraviny

 • řepa
 • červená, bílá ředkev ( zbavují organismus tuků a cholesterolu )
 • zelí hlávkové, kyslé
 • brokolice, zelí, mrkev ...
 • okurky ( detoxikují organismus, působí zásaditě )
 • cibule ( podporuje tvorbu žlučových kyselin )
 • Ovoce, pomeranče, jablka ...

Léčba
Hlavně malé a pravidelné dávky potravy 3-4x denně. Tělo potřebuje všechno i trošku toho tuku.

Skuste si připravovat 1/4 porce než normálně.

Žlučník neboli játra jsou obrazem spokojenosti ze světem, jedná se pouze o naše představy. Pokud budeme mít na mysli, já chci Porsche, nikdy nemůžeme být spokojeni s Fábií. Léčba spočívá hlavně v našich představách o venkovním světě, zkuste si představit, že by jste měli jezdit v Trabantu, kde je zima, smrdí to, rachotí to a jede to sotva 70km/h. Představte si jak by se na trabant díval člověk, co startoval auto klikou? Tento vzorec aplikujte na všechno, i co se týče jídla, mám si dát zmrzlinu nebo mi bude stačit jablíčko? Co kdybych měl jenom vodu, nebo kapku vody a co kdybch se nemohl ani napít? Problém je prostě v tom, že si neuvědomujeme to co již máme, protože jsme na to tak zvyklí a třeba média nám předhazují americký styl života, kde si  jezdí v Dodge Viperu a my nic. My jsme ale češi a co čech to muzikant. A kvalitní hudba není přece o tom, že máme stradivárky. Na co nám budou, když a ně nneumíme nic zahrát ??? K čemu nám je bohatství, které je venku, pravé bohatství je v nás !!! To jedniné je trvalé a věčné !!!

Babská rada

Hlavně nedělejte žádné pokusy jako je žlučníkový krystýr s olivovým olejem a citronovou šťávou.
Žluč tvoří játra, která se tímto nevyléčí, spíše nopak. Navíc duchovně to nic nevyřeší, problém zůstane pořád.

Bylinky

Jsou doporučovány byliny na podporu vylučování žluče, ale daleko více prospívá přijímat méně potravy (poloviční množství než obvykle) a obzvláště nejíst na večer. Tj. přijímat potravu 4-5hodin před spaním.

Žluč se totiž tvoří v játrech, kde je jádro problému. Musíme si totiž zregenerovat nejprve játra, aby se tvořila dobrá žluč, která postupně kaménky rozpustí. A játra se nejlépe regenerují v klidu, tedy v noci, když nemají žádnou práci a né když jsou plná střeva. A nezapomínejte na příjem všech potravin, tělo potřebuje všechno i trošku toho tuku, akorát rafinované cukry tlačí nahoru fyziku a ničí vzestup ducha.


Kopřiva, heřmánek, máta, řepík, smetánka lékařská, pampeliška

PROHLÉDNOUT V ESHOPU

 

MWFkN