ŽALUDEK

Žaludek neboli přijímaní z duchovního pohledu

Máme v sobě neřáda, tento ne-řád nám způsobuje bolesti. Vše totiž co si myslíme, že bychom udělali lépe a že mělo být jinak a nedokážeme to přijmout, si většinou myslíme právě jen my. A v tom je ten háček, nedokázat se na věci podívat z širšího pohledu a uznat jinou pravdu. Naše pravda se totiž většinou liší od pravdy obecné, nebo řádu tohoto světa a tudíž božích zákonů, odtud slovo neřád. Chceme to mít prostě po svém, chceme měnit svět, byť třeba k lepšímu, jenže to je ten problém. Chceme měnit ostatní, místo toho abychom je přijímali, prostě problém s trávením. Pravda je totiž taková, že můžeme měnit jen sebe a v tom to je, to je ten základ, který jsme zapoměli. Tento náš pohled nebo dobře míněná snaha, za to se tento neřád úspěšne skrývá, nám způsobuje křeče a my si ji můžeme hýčkat a pěstovat až třeba k vředům a k rakovině. Nebo uznáme, že nemáme pravdu, což nám ukazuje i naše tělo a budeme se řídit podle vyššího řádu a pravidel, jak už jsem principiálně předestřel.

Všechno negativní sebou nese i velmi pozitivní náboj. Všechny negativní situace jsou ve skutečnosti i pozitivní, záleží jen na našem úhlu pohledu, tak proč se na věci dívat špatně? Proč nehledat pozitiva a věci zase přijímat, takové jaké jsou nebo akceptovat to co nám chtějí říct? Pokud tohle změníme, máme již skoro vyhráno, než se vrátí zpátky i ta fyzika.

Léčivá formulka

"Není na světě nespravedlnosti. Je to jen náš špatný pohled na děje ve stvoření."

A v tom to právě je. Každá akce má i své reakce a vnější svět je jen obrazem našeho světa vnitřního.
Takže pokud to nezměníme v sobě, nezmění se to ani nikde jinde. Pokud se k nám někdo špatně chová v práci, doma.. Je to způsobeno našimi činy z minula. Karma se projevuje navenek právě tímto způsobem, kdy k nám přistupuje přes ega ostatních lidí. Takže přijímejme tyto situace jako ryze očišťující a buďme za ně vděčni!!! Není umění nadávat a pomlouvat ostatní, ale stišit se a soustředit se na to co nám absolutno chce sdělit. Proč nám daná situace vadí? Není to opravdu něco špatného jen v nás? Když na to příjdeme a přestaneme tam sunout naše pohledy a názory, třeba do politiky, začnou mít naše snahy ozdravný a trvalý účinek, tabletky nikdy nic nevyřešily a ani nevyřeší. Proč se tedy rmoutit nad tím co nemůžeme měnit, ať už to je cokoliv nebo kdokoliv? Jáký neřád v nás vyvolává tyto negativní emoce jako nesmíření, kritičnost, zlobu nebo naopak smutek a ukřivděnost? Nejsou tyto negativní emoce vlastně naše nemoce? Jakmile si to vše uvědomíme. Začne nám postupně fungovat i náše trávení, tak jak má. Zlo se má oplácet jen láskou a pochopením, jen touto cestou se dá trvale rozpustit.

Z fyziologického pohledu

Dříve, než se zmíníme o funkci žaludku, je třeba si uvědomit, že žaludek není první trávicí zastávkou potravy, jak se leckdy někdo z nás domnívá. První trávicí zastávkou jsou naše ústa. Bohužel v dnešní době spěchu předpokládáme, že žaludek má zuby a necháváme "kousání" na něm. Chyba!

1/ Jíst v klidu!!! Když je žaludek v křeči a stažený, rozhodně nemůže přijímat žádnou potravu. Žaludek potřebuje mít prostě na jídlo klidné prostředí a čas.

2/ Je ohromně důležité rozmělnit potravu již v ústech nejen kvůli samotnému rozmělnění, ale také kvůli jejímu důkladnému proslinění, což žaludku ušetří někdy i více jak 50% práce. Zkuste každé sousto žvýkat minutu.

3/ Optimaliyovat množství, aby nám žaludek jídlo nevracel, brkáním, říháním, šťávami kyselými, nebo dokonce jídlem samým.

4/ Velmi důležité je také nezapíjet potravu! Tělo vyrobí dostatek trávicích šťáv, aby se potrava strávila, pokud tekutiny dodáváme zvenčí, tělo přestane trávicí šťávy produkovat, není proč.

Tím že se napijeme před jídlem, přijmeme i méně potravy, která žaludek zbytečně zatěžuje. Méně totiž zamená více.

Žaludek je sval, který má více funkcí:
1. skladuje potravu, kterou polkneme a pomalu ji dávkuje dál z horní části žaludku do spodní
2. silnými stahy svých stěn drtí a rozmělňuje potravu na blátivou hmotu, které říkáme zažitina nebo trávenina
3. sterilizuje potravu kyselinou chlorovodíkovou, která usmrcuje většinu virů, které s potravou spolkneme
4. produkuje enzym pepsin, který štěpí bílkoviny

* Pokud máme žaludek jen namožen z ostrého jídla nebo nějakého "dýchánku" nemáme tedy chronické problémy duchovního rázu a nedělá nám problém cukr... Velmi dobrým lékem je originální CocaCola 3xdenně 1-2dc, před jídlem.

Žaludek můžeme mít taky zničený fyzicky, pokud ho soustavně zatěžujeme ostrými jídly, alkoholem, kouřením a velkými a častými porcemi jídla, hlavně kyselinotvorného. Pak díky překyselení organismu, máme problémy taktéž.

Vhodná strava při překyselení žaludku

Malé a častější dávky potravy 3-5 denně, 50x rozkousané a proslněné sousta /více zasytí břicho i chuťové pohárky/

Vhodné potraviny jsou:

 • dušená, pečená a čerstvá jablka
  - jako jediná mají velký obsah pektinu což je vyloženě zázrak pro celý trávicí trakt, žaludkem počínaje
 • dýně a mrkev - vysoký obsah A vitamínu / polévka z dýně Hokaido je doslova superlék /
 • vařené brambory s kefírem, polévky s bramborami /pórková./
 • banány samotné nebo také s kefírem či jogurtem
 • tradiční české hlávkové zelí syrové i vařené, brambory jsou lepší a maso raději sójové nebo dietní,
  nezatěžuje ostatní orgány
 • rýže, jáhly, pohanka

Obecně je pro rychlou regeneraci žaludeční sliznice vhodná kvalitní sladká chuť (obiloviny, kořenová zelenina), vitamíny rozpustné v tucích, hlavně vitamín A, E, F, dále vitamín C, minerální látky a cenné enzymy. Tyto látky jsou přítomny v rostlinných, za studena lisovaných olejích, v oranžové zelenině (mrkev, dýně - nejlépe Hokaido), másle, listové zelenině, luštěninách, atd.

Nevhodná strava při překyselení žaludku

 • rafinované cukry /okysleují žaludeční sliznici nejvíce a organismus celkově/
 • tučné a přepalované výrobky, tuk je doslova ničič žaludku, protože v něm zůstává nejdéle a ještě ničí cévy
 • ostré a dráždící koření, pepř, kari, paprika naleptávají sliznice

Vhodné přípravky podporující činnost žaludku, které můžete zakupit i u nás:

 • Rakytníkový olej
 • ČAGA

PROHLÉDNOUT V ESHOPU

 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

YTA0ZmU5M