ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


LEDVINY a jejich funkce

Duchovní funkce:
Ledviny představují partnerství, nikoliv sexuální. Jde o přátelství, pracovní partnerství. Je to základní forma styku s lidmi. Každý z nás má své polarity-dvě strany mince. Hledáme partnery, kteří jsou opační, aby nás vyvažovali. Úplný člověk by měl být vyvážen v jinu a jangu i v rysech povahových. Partner symbolizuje to, co se nám líbí = Láska. Tam, kde je nastaveno zrcadlo, shledáváme pak nenávist. Je potřeba neustále si uvědomovat své chyby a přijímat východiska ze zrcadlového obrazu. Pokud k tomu nedojde, problém se může zhmotnit až v kámen. 
Ledviny zobrazují mezilidské vztahy. Ve společnosti, kde se musí hodně pít, aby se tím mohly navázat jakési mezilidské vztahy, ledviny hodně trpí. Ledviny filtrují to, co jsem a nejsem schopen v rámci vztahů s jiným člověkem přijmout. Nejsou-li toho schopny, pak vznikají kameny cesta se přehradí, dojde k městnání, kolice. Vzniklý tlak kameny, uvolní a problém se dostává navenek. Lidé, kteří se drží nepodstatných, zastaralých věcí, mají kameny.

Orgánové hodiny:
17. - 19. hodina

Zátěžové období:
Leden, únor

Funkce:
Při metabolických procesech se v buňkách tvoří množství odpadních látek, jichž se musí organismus zbavit. Homeostáza je schopnost udržet stálost vnitřního prostředí a všechny životní procesy v rovnováze.

Ledviny jsou hlavním orgánem, který ovlivňuje homeostázu (stálé složení tekutin vnitřního prostředí). Jsou párovým orgánem fazolovitého tvaru uložené po obou stranách bederní páteře. Ledvina se skládá z části povrchové ( kůry) a z vnitřní (dřeně). Kůra obsahuje množství krevních vlásečnic ve kterých se udržuje dostatečně vysoký tlak. Tímto tlakem je filtrována z vlásečnicové krve tekutina do dutiny váčku. Stěnou vlásečnic a stěnou vaku mohou pronikat jen malé molekuly, větší molekuly za normálních okolností nemohou pronikat. Tímto přefiltrováním vzniká tzv. prvotní moč. Průtok krve ledvinami je vysoký, denně se přefiltruje asi 180 l prvotní moče. Jemným vývodem tzv. kanálkem je prvotní moč neustále odváděna. V systému kanálků je prvotní moč upravována. Zpětně se vstřebává asi 99% vody a dalších látek a naopak se vylučují jiné látky. Tak vzniká konečná (definitivní) moč. Lidský organismus jí vyloučí l - l,5 l denně. Ledvinové kanálky se spojují a vyúsťují do tzv. ledvinové pánvičky. Z ledvinové pánvičky je moč odváděna močovodem do močového měchýře a ven z těla močovou trubicí.

Úlohou ledvin je:

 • udržovat stálý objem tekutin vnitřního prostředí a stálost osmotického tlaku
 • udržovat rovnováhu kyselin a zásad
 • odstraňovat některé látky, které vznikají při látkové přeměně

Glycidy a tuky může organismus využít beze zbytku a spálit je až na oxid uhličitý a vodu. Oxid uhličitý odchází z těla dýcháním, voda zejména ledvinami. Bílkoviny se v organismu nespalují úplně. Část z nich se spaluje na dusíkaté meziprodukty ( močovinu a kyselinu močovou), které jsou z organismu ledvinami vylučovány.

Močový měchýř je sběrnou nádobou, kde čekají látky na vyloučení. Tlak moči se zhoršuje v těžkých psychických situacích-strach z očekávání, stres. Každý tlak si říká o uvolnění,dochází k somatizaci psychických problémů. Noční pomočování je odrazem problému v rodině a nutno se ptát, proč se dítě cítí pod tlakem a vynucuje si čuráním řešit své problémy v době, kdy je mu to příjemnější. Jde o mocenský prostředek k ovládání okolí. Nedokáže se v rodině prosadit normálně, je po celý den pod tlakem rodičů, sourozenců a učitelů. Jinou formou vybití je pláč. Nejčastěji nacházíme problém mezi matkou a dítětem u ambiciózních učitelek. Je-li matka úzkostná,snaží se dítě ze sevření uniknout pomočováním,astmatem či ulcerózní kolitidou. Dítě se cítí v tomto prostředí méněcenné a neschopné splnit očekávání svých rodičů.

Při oslabení močového měchýře pozorujeme: poruchy vodního a minerálního hospodářství, onemocnění močových cest - písek, kameny. 
Nedoslýchavost, záněty spojivek, čelních dutin, kazivost řezáků nebo jejich chybění. 
Bolesti hlavy vpředu a v týle, bolesti páteře, křečové stavy, alergie, metabolické poruchy, impotence, osteoporóza, paradentóza, frigidita.
Vadné držení těla, skoliózy, kulatá záda, ploché nohy, uvolněné kotníky, stáčení špiček nohou dovnitř, zvýšená kazivost zubů


Párový orgán:
močový měchýř

Příznaky onemocnění:

Při oslabení ledviny, vzniká onemocnění ledvin, jsou alergie, zadržování vody v těle - otoky víček, váčky pod očima, vlhké ruce a nohy, otoky kotníků.
Dále křečové žíly, hemeroidy. Je slabá vůle, poruchy tlaku krve, poruchy srdeční činnosti, poruchy v citové oblasti. Jsou otoky víček, načervenalé nebo namodralé skvrny pod očima, váčky pod očima, sklon k plačtivosti, vlhké ruce, potivé nohy. 
Narušení psychiky strach, nedostatečná odvaha ke konání a ostýchavost, nerozhodnost. Potíže s učením. Strach ze selhání. Deprese. 
Šumění v uších.
Ekzémy, lupénka, vysoký krevní tlak, bolesti hlavy.
Snížení životní energie - únava, ztráta libida, neplodnost, pocit chladu, letargie.

Zakázané potraviny:

 • všechny mléčné výrobky ( zahuštují krev )
 • tučné maso ( těžko stravitelné, vznikají plísně ve střevech, toxiny )
 • sůl ( zatěžuje ledviny, zacpává cévy, v malém množství pomáhá )
 • alkohol a káva
 • rafinované cukry a další kyselinotvorné potraviny


Prospěšné potraviny:

 • hodně pít / bylinné čaje, čistou vodu /
 • zeleninové polévky
 • rostlinné bílkoviny - čočka, fazole, hrách, sója, ořechy
 • pohanka, rýže, ječmen a proso
 • kořenová zelenina - celer, petržel, křen je vynikající pro močové cesty, cibule.
 • užívat prohřívací koření - zázvor a skořici.
 • sůl nahradit - Tamari sójovou omačkou.


Léčba:
Dostatečný pitný režim, dostatek vitamínů a minerálních látek, teplo. 
Příjem pouze zásadotvorných potravin !!!
Pocení ( kondiční sporty, sauna )

Bylinky:
Kopřiva, Bříza, Čekanka, Vřes, Svízel, Celík zlatobýl, Šalvěj, Mateřídouška, Třezalka, Máta, Propolis, Přeslička.

Nejpoužívanější byliny:

Bříza, Zlatobýl, Jehlice, Přeslička, Lišejník, Lopuch, Vřes, Šípek, Jahodník, Lichořeřišnice, Divizna

Bylinkář Pavel Váňa doporučuje:

Ledvinová onemocnění:

Zlatobýl, Jehlice trnitá, Svízel, Hluchavka, Rakytník, Jalovec, Sporýš, Tykev, Bazalka, Přeslička rolní, Řepík, Smetanka, Kerblík, Puškvorec, Zeměžluč, Přeslička polní.

Rakoviny ledvin:

Kopřiva, Jitrocel, Vrbovka malokvětá

Zánět ledvin:

Hluchavka, Truskavec, Svízel


Vitamíny:
hořčík, zinek, všechny vitaminy B a C

Babské rady:

Každý večer lžíci červeného vína s vyluhovaným křenem.

 

ZjhmN2E1M2