ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


Magické rostliny

ARAŠÍDY
- arašídy, jmenuji jako zástupce všech plodů ve skořápce. Všechny tyto plody jsou určeny k vnitřnímu klidu a jsou symbolem ženské plodnosti.

ARTYČOKY
- regulují látkovou výměnu v orgánech trávícího traktu. Nejlépe je jíst je rukama (přírodní stolování), odlupují se lístek za lístkem a nechají se jen tak rozplynout v ústech.

BAZALKA
- Indie je mateřská země této rostliny. Používala se a nadále je používána jako ochrana proti démonům a na výrobu svěcené vody.

CELER
- jeden z nejsilnějších prostředků podporující mužskou potenci a ženskou touhu. Dává energii do krve.

ČOČKA
- je znamením dárce štěstí a symbolizuje, jako všechny plody ve slupce, ženskou plodnost.

ESTRAGON
- jeho latinský název je dracunculus což znamená malý drak. Takto je pojmenován pro svou pronikavou pálivou chuť a úzké listy a kořen. Lze jím vyléčit uštknutí hadem.

FENYKL
- zeštíhluje, ale také dodává sílu.

GRANÁTOVÉ JABLKO
- je symbolem věrnosti v lásce a lásku spojuje.

HOŘČICE
- ve staré Indii se hořčice používala jako ochrana proti negativním energiím. Hořčičné výhonky byly dárci štěstí. V lásce pak je hořčice rostlinou věrnosti.

HOUBY
- jsou zdrojem silné prasíly lesa a tuto sílu nám také předávají. Jsou symbolem ochrany.

CHŘEST
- tuto zeleninu používáme abychom očistili naše tělo. Tyčinky chřestu jsou "symbolem sexu". Jejich tvar a obsah výživných látek probouzejí jarní touhy.

JABLKO
- všechny tyto magické druhy ovoce pocházejí přímo ze stromu poznání, jsou znamením plodnosti a lásky. Když jablko překrojíme napříč, jádřinec vytvoří pentagram, který je znamením ochrany.

JAHODA
- již ve středověku byla jahoda ochranným prostředkem proti jedům všeho druhu. Čarodějky jí v kuchyni oceňují především pro její smyslný vzhled.

KDOULE
- symbol štěstí, lásky a dlouhého života a během svateb hrají klíčovou roli jako "jablko plodnosti".

MÁK
- posiluje mužskou pohlavní touhu.

MED
- je považován za symbol znovuzrození. Má mimo svou výjimečnou sladkost také konzervační vlastnosti.

MEDUŇKA
- těší a oživuje srdce, jak již věděla svatá Hildegarda. Má uklidňující účinky, pomáhá při odstranění křečí a působí proti depresím a strachu.

OBILÍ
- roste přímo z klína Země a umírá během žní. Symbolizuje mužský princip - semena vypadávají do půdy, aby dala vzniknout novému životu.

OLIVY
- první olivovích pochází ze sporu mezi Athénou a Poseidonem a tak se olivy staly plodem Athény. Olej, který se pracně získává z oliv, se dříve ke spotřebě používal jen vzácně, a to při náboženských obřadech při pomazání těla. Olivy obsahují vitamín B, který blahodárně působí na nervy, kůži a vlasy a mnoho důležitých mastných kyselin, a proto se olivy staly plodem krásy.

PAMPELIŠKA
- příroda nám tuto rostlinku darovala pro naše zdraví. Je očišťující, uklidňující a bohatá na vitamíny.

PAPRIKA
- podporuje krevní oběh, zvyšuje obranyschopnost, potlačuje stresové reakce, simuluje dobrý stav organismu a sexuální touhy.

PETRŽEL
- podporuje krevní oběh. Ovšem pozor, v těhotenství se musí s petrželí opatrně, poněvadž může vyvolat samovolný potrat. Již v antické době se používala petržel k vyvolání menstruace či k provedení potratu.

RAJČATA
- nazývaná též jablky života. Přinášejí nám sílu slunce a zahrnují nás štěstím.

ROZMARÝN
- má uklidňující účinky při vypětí a dává nám novou energie. Tato rostlinka symbolizuje lásku, touhu a krásné snění.

ŘEŘICHA
- je velmi bohatá na vitamíny a měli bychom ji sbírat jen v květnu u pramene potoků. Pomáhá při češtění ledvin, její oleje posilují imunitní systém a mají uklidňující účinky.

SEDMIKRÁSKA
- drobná a přece tak zářivá na lukách. Je velmi výživná a působí proti střevním zánětům..

ŠAFRÁN
- je jednou z nejstarších rostlin, které známe. Dodnes je považována za nejdražší. Je to droga, která se odpradávna používala k urychlení porodu. Dále se šafrán používal k barvení látek. V dávných dobách šafránem obarvený oděv znamenal moc a bohatství.

ŠALVĚJ
- v dřívějších dobách se o této rostlince uvažovalo, že dává nesmrtelnost. Byla považována za čarodějnou bylinu a ženy jí používaly k tvorbě mateřského mléka při kojení a také k léčení ženských nemocí.

VAVŘÍN (Bobkový list)
- symbolizuje slávu a moudrost, úspěch, vítězství a proroctví. Pokud ho použijete čerstvý a samotný, tak má lehké narkotizační účinky a může Vás uvést do slabého hypnotického stavu.

ZÁZVOR
- má výraznou, pronikavou chuť, regulační a projímací účinky. Velmi dobře působí proti nachlazení a je účinným domácím prostředkem proti nevolnosti. V dávných dobách byl považován za zázračný kořen, který se používal proti moru.

 

NjQ0Z