ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


Zbavte se plísní, kvasinek a nežádoucích mikroorganismů

Houby patří mezi nejstarší žijící organismy na Zemi a zcela neprávem byly dlouhou dobu na okraji vědeckého zájmu. Až do 18. století byly houby dokonce považovány za dílo ďáblovo, neboť se nevědělo z čeho vlastně rostou. Až nyní se začíná o houbách (zejména o plísních a kvasinkách) více hovořit, např. v souvislosti s překvapujícími původci celé řady civilizačních onemocnění – od alergií přes únavový syndrom až po rakovinu.

Jen několik základních faktů:

  • Dosud bylo popsáno jeden a půl milionu druhů hub a předpokládá se, že dalších nejméně 100 000 druhů čeká na své objevení.
  • Naprostá většina hub je přitom parazitické povahy a mikroskopické velikosti, do této skupiny patří zejména plísně a kvasinky.
  • Houby dýchají kyslík a vylučují kysličník uhličitý, stejně jako člověk.
  • Houby ke svému životu nepotřebují světlo a některé druhy se mohou dožít až několik tisíc let.
  • Některé houby jsou takřka nezničitelné a dokáží přežít několikahodinový var i extrémní polární teploty.
  • Houba může vyrůst prakticky kdekoliv – na skále, kovu i skle.
  • Jedna plodnice dokáže za hodinu vyprodukovat 25 – 40 milionů výtrusů, což představuje množství zhruba 10 miliard výtrusů za 14 dní života houby. Kdyby se z každého takového výtrusu vyvinul např. jeden hřib, naplnil by se nákladní vlak dlouhý 500 km.

Houby jako dekompozitoři

Houby při své světové kolonizaci nevynechaly však ani naše tělesné schránky. Průměrný lidský jedinec ve svém těle (ale i na kůži) přechovává několik set druhů hub o celkové hmotnosti jednoho i více kilogramů. Přesné množství těchto organismů není možné vyčíslit, neboť objevujeme stále nové a nové druhy. Houby mají v našem těle podobnou úlohu jako v přírodě – pomáhají nám při trávení potravy. Díky kvasinkám (Saccharomycethes) ve střevním traktu např. získáváme potřebné vitaminy skupiny B. Pokud by naše vnitřní soužití s houbami bylo v ideálním stavu, hovořili bychom o tzv. symbióze, jako je tomu třeba u lanýžů, kteří žijí v symbióze s duby.  Pro zajímavost: lanýž patří do stejné třídy hub vřeckovýtrusných jako populární kvasinka Candida. Vraťme se však k onomu křehkému soužití s houbami. Na rozdíl od zmíněné symbiózy zdomácněl v lékařské terminologii zcela opačný termín dysbióza – houby se staly našimi nepřáteli. Do vytvořeného „šuplíčku“ dysbióza lékaři odkládají stále více diagnóz,  hlavně chorob, s kterými si nevědí rady: alergie, kožní problémy, imunitní poruchy, únavový syndrom, urogenitální záněty, výtoky, ale také deprese a v poslední době přibyla také rakovina. Prakticky všichni pacienti s rakovinou, se kterými jsem se setkal, měli buď viditelnou plíseň pod nehty, mezi prsty nebo jinde na těle.

Candida pod mikroskopem

Kde se stala chyba

Co se vlastně přihodilo a kdo je viníkem válečného stavu mezi člověkem a houbami? Zhruba před šedesáti lety se začalo masově používat první antibiotikum - nově objevený lék penicilin. Zachránil mnoho lidských životů, zejména pokud se jednalo o jinak smrtelnou bakteriální infekci (např. tyfus, tuberkulóza). Jeho krátkozraké nadužívání však záhy způsobilo zdravotní převrat úplně jinde – uvnitř našich těl. Nepřátelské bakterie se vůči penicilinu staly odolné (rezistentní) a přátelské mikroorganismy, včetně hub, zahynuly nebo zmutovaly do nebezpečné podoby. Mnozí lékaři si ještě ani dnes při bezhlavém předepisování stále silnějších a širokospektrálnějších antibiotik neuvědomují, že tyto léky zabíjejí vše živé, co jim přijde do cesty, zcela bez rozdílu (anti – proti, bios – život). Penicilin byl navíc vyroben z houby (plísně) Penicillinum notatum, což proti sobě postavilo i  houby, které byly zvyklé spíše spolupracovat než se vzájemně ničit. Do harmonického prostředí hub a baktérií zasáhla však ještě další rána – používání umělých hormonů, které zcela radikálně mění naše vnitřní prostředí. Sem patří především kortikoidy (např. Prednison) a hormonální antikoncepce. Dílo zkázy završil ještě třetí významný faktor – přechod k naprosto nevhodné stravě.

Rafinovaný cukr jako potrava hub

Narušení naší vnitřní symbiózy s houbami a bakteriemi, však kromě vzniku nových „civilizačních“ chorob přineslo ještě další nepříjemné vedlejší efekty. Zřejmě nejzávažnější je neustále rostoucí spotřeba cukru. Během 20. století stoupla spotřeba rafinovaného cukru zhruba 100x! Rostoucí spotřeba cukru by sama o sobě ještě nebyla takovým neštěstím, kdyby zde neexistovaly alarmující souvislosti. Bílý cukr není jen návykovou látkou, která našim smyslům dělá dobře, ale především zdrojem energie, putující téměř okamžitě do krve. Pokud tuto energii rychle nezužitkujeme (nespálíme např. fyzickou činností, sportem atd.), přebytek se uloží v podobě tukových zásob na nám důvěrně známých místech těla. Ale nejen tam, patologové dostávají do svých rukou játra, srdce  a dalších vnitřní orgány, včetně cév, prorostlé silnými vrstvami tuku. Neodbytná chuť na sladké není však způsobena pouze záplavou klamavých reklam na sladkosti, ale především ji mají na svědomí právě přemnožené houby - kvasinky (zejména Candida albicans), které se cukrem živí. Houbové mycelium je velmi houževnaté a dokáže prorůst čímkoliv, překonání střevní stěny není pro kvasinky žádný problém. Krevním oběhem se zárodky hub mohou dostat na jakékoliv místo, kde se úspěšně množí.

Candida ve střevě

Vzhůru do boje!

Kdo pochopil závažnost situace, bude se jistě snažit nalézt co nejúčinnější a nejrychlejší postupy, jak se zbavit všech nepřátelských hub a dalších patogenních organismů. Hned na úvod bychom měli uvést, že tento boj za naši vnitřní svobodu není vůbec snadnou záležitostí a trvá měsíce, někdy i roky. Náš protivník má totiž značný evoluční náskok – několik miliard let! Podívejme se tedy na základní opatření, jak vzniklou dysbiózu a související zdravotní problémy začít řešit. S výjimkou opodstatněných případů je nejdůležitějším krokem zastavení užívání širokospektrálních antibiotik, steroidních hormonů (kortikoidy) a hormonální antikoncepce. K antikoncepci ještě pár závažných slov: Dívky a ženy, prostudujte si pozorně v příbalových  letácích, jaké nežádoucí účinky tyto preparáty mají! Pokud ještě někdy plánujete založení rodiny, uvědomte si, že s každou další krabičkou využívané hormonální antikoncepce se snižuje možnost vašeho budoucího otěhotnění a zdravého donošení plodu. Vzrůstající počty opakovaných spontánních potratů úzce souvisí s vedlejším účinkem hormonální antikoncepce – ztenčováním děložní stěny, kde se vyvíjející embryo není schopné udržet.

Změna výživy

Kdo chce být úspěšný v boji s přemnoženými houbami, musí radikálně změnit své stravovací zvyky. Pouhým přechodem na racionální způsob stravování se desítky lidí vyléčily i z tak závažných chorob, jako je rakovina. Příroda však nemá ráda extrémy a proto i my musíme zůstat při sestavování svého denního jídelníčku rozumní – racionální. Na začátku úplně postačí když si dáme pozor na tzv. pět bílých jedů: Cukr, mléčné výrobky, ztužené rafinované tuky, bílou mouku a loupanou rýži. V další fázi pak omezíme konzumaci umělých barviv, dochucovačů  a konzervantů (glutaman sodný, kyselina benzoová, citronová). Při hledání vhodných a nevhodných potravin se budete muset často spolehnout pouze na svůj zdravý rozum a praktické zdravotní výsledky. Budete totiž soustavně narážet na zcela protichůdné názory předkládané renomovanými odborníky. Nejsilnější lobby v tomto ohledu stojí patrně za mléčným průmyslem. 

Kvasinkové onemocnění pod nehty

Detoxikační postupy

Krokem číslo tři je podpoření detoxikace a regenerace našeho organismu. Nejproblémovější se jeví náš střevní trakt, v kterém moderní medicína spatřuje základ celé imunity a tedy i našeho zdraví. Pokud se nepřátelské houby (plísně, kvasinky) již zabydlely v našich střevech, nezbývá než znovunastolit původní symbiotické prostředí. Jak jsme si již řekli, houby se dokážou neobyčejně dobře a rychle množit. Početní stavy kvasinek, které nám mají pomáhat rozkládat přijatou potravu, musí proto někdo „hlídat“. Tuto policejní funkci v našem trávicím traktu zastávají tzv. mléčné bakterie (lactobacily). U žen tyto bakterie zajišťují zdravé vnitřní prostředí a ochranu před mykózami také v pochvě. Díky neuváženým zásahům antibiotiky, steroidy, hormonální antikoncepcí, nevhodnou stravou a dalším již popsaným faktorům, jsou však tyto přátelské kolonie bakterií zcela decimovány od stále rannějšího věku (podávání antibiotik batolatům není u nás ničím mimořádným). Z tohoto důvodu je nezbytně nutné osázení střeva novými kmeny mléčných bakterií. V prodeji jsou nejčastěji lactobacily v kapslích. Vysoká cena preparátu ještě však nezaručuje jeho kvalitu. Než se lactobacily dostanou až na místo svého určení, musejí překonat řadu nástrah a překážek. Citlivé lactobacily z méně kvalitních preparátů končí tak svou pouť již v žaludku, kde se pro ně stávají smrtelnými silně kyselé žaludeční šťávy. Tento problém se podařil vyřešit  v italských laboratořích Specchiasol, kde bylo vyšlechtěno deset odolných kmenů mléčných bakterií, chráněných dvojitým bílkovinným obalem. K dispozici tak máme i v ČR unikátní přípravek FERZYM obsahující sedm miliard zárodků v každé kapsli. Dokud je však střevní trakt zanesen tuhou vrstvou nestráveného kaseinu z kravského mléka, glutenu (lepku) z bílé mouky, hnijícími zbytky masa a jiné potravy, nemá dodávání byť sebekvalitnějších lactobacilů prakticky žádný větší efekt, neboť nejsou vytvořeny podmínky pro novou kolonizaci (uchycení).

Podpůrné prostředky

Základní řešení spočívá v naznačené racionální výživě bohaté na vlákninu (celozrnné obiloviny, ovoce, zelenina), která funguje jako očistný kartáč. Detoxikace stravou může podle míry postižení trvat řádově měsíce až roky, proto je vhodné tyto přirozené tělesné procesy podpořit dalšími detoxikačními prostředky. Pokud předpokládáme nebo máme lékařsky potvrzenu přítomnost nepřátelských hub ve střevě (candidóza, aspergilóza či jiná forma mykózy) je třeba detoxikaci podpořit také vhodnými fungicidními (protihoubovými) prostředky. Jmenovat můžeme extrakt z grepových jader, kapsle s Tea Tree olejem, koloidní stříbro (likviduje však i přátelské organismy, podobně jako klasické antibiotikum) nebo mrtvou vodu (anodová kyselá voda upravená elektrolýzou). Nejpřesvědčivější výsledky přinášejí ale naše domácí fungicidní byliny – česnek, karbinec, lichořeřišnice, levandule. Výtažky z těchto a dalších bylin najdete v elixíru Fungilen.

Plodnice kandidy

Doporučený postup léčby kvasinkových infekcí:

1) Bezodkladně nasaďte přírodní fungicidní elixír FUNGILEN, který obsahuje mj. výtažek z penízovky sametonohé – spolehlivého zabijáka kandidy, tímto se výrazně sníží chuť na sladké. Kromě bylin likvidujících patogenní mikroorganismy, obsahuje Fungilen také byliny čistící střevní trakt a detoxikační orgány od odumřelých hub. Elixír Fungilen užíváme nejméně 6 týdnů, což jsou dvě lahvičky. Bez přestávky lze užívat až tři lahvičky po sobě, poté je dobré zařadit zhruba měsíční pauzu a kúru případně zopakovat. V případě přetížení lymfatického nebo močového systému toxickými látkami z odumřelých hub – otoky uzlin a kloubů, podpořte odvod zplodin elixírem DETOXILEN. Vždy se užívá samostatně, tedy až po dobrání FUNGILENU.

2) Striktně ze stravy vylučte rafinovaný cukr a omezte jednoduché sacharidy (banány, hrušky, švestky). Pozor na sušenky, čokoládu, kompoty, limonády, marmelády… Při chuti na sladké si dejte hrst mandlí, mrkev či bonbon z javorového sirupu nebo stévie. Dále vynechejte droždí, kynuté pečivo, plísňové sýry, hroznové víno a rozinky, ocet, pivo a víno. V případě chronické zácpy, nadváhy a nadýmání je vhodné na tři měsíce nasadit bezlepkovou dietu, aby se střevo vyčistilo od usazeného glutenu. Výbornou bezlepkovou alternativou jsou především pohanka a jáhly.

3) Podpůrně při léčbě mykóz působí česnek ve všech podobách a domácí očistná klyzmata
(klystýry).


 

ZTg2OWQwO