ŠIROKÝ VÝBĚR

VYSOKÁ KVALITA

ROZUMNÁ CENA

BioRenesance.cz

e-Shop

ověřený zákazníky

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu BioRenesance.cz

5% sleva

kód: bio5

vstup zde


Podporuje mojeID


ANTIVIROTIKA

OČISTA ORGANISMU OD VIRŮ

Mnoho rostlin a dalších přírodních produktů obsahuje účinné antivirové látky nebo antioxidanty, které se uplatňují při prevenci nebo léčbě virových infekcí.

Česnek setý cibulky, listy – obsahuje velké množství antioxidantů, vitamínů a minerálních látek, látek podobných pohlavním hormonům, jód a allicin, který silný antibakteriální a protiplísňový účinek. Česnek je silně zahřívající – tímto efektem působí i protivirově. Posiluje přirozenou střevní flóru, léčí infekční průjmy, rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak, prohlubuje práci srdečního svalu, působí antiskleroticky, snižuje krevní cholesterol, působí žlučopudně, uklidňuje zánětlivé onemocnění slinivky, pomáhá tlumit nadýmání a křečovité bolesti v břiše, léčí plicní a průduškové záněty.

Používá se nejlépe syrový nebo v silné česnekové polévce, ale vysoké dávky syrového česneku (více než 3 stroužky denně) mohou u některých citlivých jedinců vyvolat nadýmání, průjem nebo podráždění žaludku a žlučníku. Z tohoto důvodu se nedoporučuje užívání syrového česneku při zánětech a vředové chorobě v oblasti trávicího ústrojí. V případě nesnášenlivosti aroma čerstvého česneku je možné použít česnekové tablety v dávkování dle návodu výrobce.

Čubet benedikt nať – připravuje se nálev, který je protibakteriální, protivirový a dezinfekční. Zvyšuje látkovou výměnu, je močopudný, zvyšuje vylučování kyseliny močové, zlepšuje a posiluje trávení a tvorbu žluči. Potlačuje hnití a kvašení ve střevech.

Podává se buď samostatně, nebo do směsí s čekankou, vachtou, zeměžlučí, listem břízy, kořenem jehlice trnité, listem černého rybízu a pelyňkem. Užívá se jen v malých dávkách 1 – 1,5 polévkové lžíce sušené drogy na den. Předávkování se projevuje nevolností, nutkáním na zvracení a podrážděním ledvin. V přiměřených (menších) dávkách je vhodný k podávání pro staré lidi a pro děti. Nepodává se při těžších ledvinových poruchách.

Echinacea purpurea (Třapatka nachová) kořen, nať, čerstvá šťáva – má antivirové a antibakteriální účinky, posiluje nespecifický imunitní systém, obsahuje i účinnou látku s protinádorovým působením.

Čerstvá šťáva se používá k přípravě sirupů, velmi účinný je lihový extrakt z kořenů nebo natě. Třapatku lze používat preventivně na povzbuzení imunitního systému nebo léčebně ve vyšších dávkách co nejdříve po proniknutí viru nebo bakterie do organismu. Doba podávání je maximálně 3 týdny, následuje měsíční pauza, jinak hrozí poškození jater.

Houževnatec jedlý (Lentinula edodes - shiitake) plodnice – čínská houba. Používá se vodní výluh z povařených hub, který má velice osobitou houbovou vůni, takže je vhodné přidávat jej do již hotové čajové detoxikační směsi tak, aby celkový obsah houbového výluhu v čaji byl 10 – 12 %. Další formou je polévka se zeleninou, která velmi zmírní osobitou chuť.

Dávkování hub:

- preventivně 1 houbička denně

- léčebně na zvýšení látkové výměny 2 houbičky

- proti alergiím 3 houbičky

- při nádorových onemocněních 4 – 5 houbiček.

Tinktura z Shiitake se podává 3 – 4x denně 20 – 25 kapek pro ženy a 25 – 30 kapek pro muže.

Účinek Shiitake je protivirový (herpes virus, viry hepatitidy B, chřipkové viry, virus HIV), antibakteriální, protisklerotický, čistí krev, zlepšuje látkovou výměnu, snižuje tuky a cholesterol v krvi, zvyšuje imunitu. Je to antihistaminikum (blokuje uvolňování histaminu při alergických reakcích).

Nově se prokázalo toxické působení účinné složky Lentinanu při dlouhodobém užívání. Někdy se může vyskytnout zvýšená citlivost při užívání houby jako pokrmu.

Choroš oříš (Polyporus umbellatus – chorei) plodnice - čínská houba. Uvádí se antivirové, antibakteriální, protizánětlivé a antimutagenní účinky. Je to významný antioxidant. Používá se jako diuretikum bez vedlejších účinků a ztrát draslíku – při zánětech ledvin, ledvinové pánvičky, při ledvinových kamenech, otocích. Při nádorových onemocněních potlačuje kachexii (zhoubnou vyhublost).

Kokosový olej (panenský, za studena lisovaný) - obsahuje kyselinu lauronovou, která ničí kvasinky a plísně a působí proti virům a infekcím. Olej se neusazuje v cévách, je doporučován diabetikům a při kardiovaskulárních onemocněních jako náhražka másla. Léčebně se užívá nejlépe nalačno v dávkách doporučených výrobcem.

Koloidní stříbro (zevně i vnitřně) - je znovuobjeveným bioantiseptickým prostředkem, u něhož jsou uváděny antibakteriální, protiplísňové, antiparazitární i antivirové účinky a vůči němuž se nevytváří rezistence (na trhu jsou různé přípravky, proto je vždy třeba řídit se dle doporučeného návodu výrobce).

Lesklokorka lesklá (Ganoderma Lucidum – reishi) plodnice – čínská houba, u níž se prokázaly antivirové, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Odstraňuje z těla těžké kovy, lze ji využít po ošetření amalgámových zubních výplní. Pomáhá regenerovat játra zatížená užíváním léků, alkoholu nebo u hepatitid (zánětů jater). Podporuje obnovu buněk kostní dřeně, bílých a červených krvinek, působí imunostimulačně a protinádorově díky obsahu betaglukanů, protizánětlivě, antialergicky (potlačuje uvolňování histaminu). Snižuje toxické a vedlejší účinky chemoterapie a radioterapie.

Používá se k léčbě bronchiálního astmatu a alergií, podpůrně při cukrovce a dně, vysokém krevním tlaku, zvýšeném cholesterolu v krvi, při nádorech a k odstraňování toxických účinků chemoterapie a radioterapie, při nespavosti a neurózách.

Olej ze semen pepře černého (panenský, za studena lisovaný olej) - působí antioxidačně a antibakteriálně a tím podporuje obranyschopnost organismu při bakteriálních a virových onemocněních. Léčebně se užívá nejlépe nalačno v dávkách doporučených výrobcem.

Outkovka pestrá (Coriolus versicolor – kawaratake) plodnice – čínská houba. Je uváděno antivirové působení na vir HPV (rakovina děložního čípku), vir Epstein – Barrové (jeden z původců rakoviny prsu, nasofaryngeálního karcinomu, Hodgkinovy nemoci apod.), na herpes simplex virus. Používá se k obnově imunitního systému u pacientů s nádory – při snížení počtu bílých krvinek a nedostatku krevních destiček, také při autoimunitních chorobách (revmatoidní artritida, autoimunitní zánět štítné žlázy). Má detoxikační účinky.

Saturejka zahradní nať- je známým kořením, dále je možné její použití do směsí s jinými bylinami nebo se připravuje nálev 3 – 4 x denně 1 menší šálek.

Působení saturejky je protibakteriální, dezinfikuje dýchací cesty, podporuje trávení, působí proti nadýmání, zlepšuje průduškové astma, snižuje krevní tlak a tlumí tachykardii (zrychlenou činnost srdeční) – je mírným, ale spolehlivým kardiotonikem. Má účinek protiprůjmový a tlumí pocit žízně u diabetiků. Při zevním použití přispívá k hojení ran znečištěných bakteriemi.

Nemá žádné nežádoucí účinky, jen při předávkování se může dostavit podráždění jater a ledvin s obrazem celkové nevolnosti. Užívá se při pásovém oparu (původce onemocnění Varicella zoster patří mezi herpesviry) ve formě nálevu ve směsi s mateřídouškou 1 : 1, pije se 1/2 l čaje každý den mezi jídly.

Tea tree olej (čajovník australský) – je vhodný jako éterický olej v aromalampě, dezinfikuje a osvěžuje vzduch v období viróz. Používá se také zevně k potírání oparů (co nejdříve, nejlépe ve fázi svědění před výsevem pupínků nebo puchýřků, léčba pokračuje do zhojení), k výplachům dutiny ústní při bolestech v krku nebo k potírání aft - po naředění, k symptomatické léčbě bradavic potíráním postižených míst do úplného vymizení bradavic. Napomáhá v hojení, brání šíření a druhotné bakteriální infekci.

Tibetské kefírové houbičky – jejich působením se vytváří z čerstvého mléka kefír, který má mnoho léčivých účinků. Stimuluje imunitní systém, upravuje střevní mikroflóru, zejména po léčbě antibiotiky nebo při přemnožení kvasinek, léčí záněty žaludku, dvanáctníku a hojí vředy, čistí žlučník a žlučovody, má příznivý vliv na slinivku břišní, srdce, krevní tlak, brzdí vývoj metastáz.

Pro účely protivirové detoxikace je možné použít účinky metody urinoterapie zevně i vnitřně.

 

redakce zdravi.ao-institut


 

Y2RhYW